Karşıyaka / İzmir

0 507 920 74 57 merhaba@custom35.com

Motor Şürüş Eğitimi İzmir

İzmir’de Motor Sürüş Eğitimleri – Motor Eğitimi Al & Güvenlde Kal

Motor sürmek, kimileri için bir tutkudur, sevdadır, adrenalindir, heyecandır. Sadece bir yerden bir yere gitmek için kullanılan bir araç değildir. Bazen bakmak, dokunmak bile motorun ne kadar değerli olduğunu gösterir. Sanki kendi canından bir parçaymış gibidir. Her aracın olduğu gibi motora binmek için de öncelikle iyi bir motor eğitiminin alınması şarttır.


İzmir’de motor sürüş eğitimi almak istiyorsanız, motor sürüş eğitimi izmir gibi aramalarla internette dolaşıyor ve bize denk geldiyseniz aşağıdaki gibi sorular kesinlikle aklınızı kurcalıyordur;

İzmir’de motor sürüş eğitimi fiyatları ne kadar?
Motor sürüş eğitimi ne kadar sürüyor?
Motor sürüş eğitimine katılmak için motor sahibi olmak zorunda mıyım?
Motor sürüş eğitimine katılmak için ne gibi şartlar bulunmaktadır?
Motorsiklet ileri sürüş teknikleri fiyatlarıyla, motorsiklet temel sürüş teknikleri fiyatları aynı mı?
Honda motorsiklet eğitimi, yamaha motorsiklet eğitimi , kawasaki sürüş eğitimi gibi eğitimler içinde farklılıklar var mı?
Motorsiklet başlangıç eğitimine katılmak için motorsiklet ehliyetim olmalı mı?
Ücretsiz motorsiklet eğitimi verdiğiniz dönemler de oluyor mu?

Bu sorularla ilgili en temel cevaplar için motor sürüş eğitimi yazımızı sonuna kadar okuyabilir, daha da detaylı ve net bilgi isterseniz mail yoluyla, isterseniz whatsapp üzerinden mesaj atarak, isterseniz de arayarak Custom35’e ulaşabilirsiniz.

Ayrıca anlaşmalı olduğumuz kurumlardan da çeşitli indirimler kazanabilirsiniz, detay için tıklayınız, kesinlikle kendinize göre çok faydalı şeyler bulacaksınız! –> Dost Kurumlar


Custom35, İzmir’de motor sürüş eğitimi arayanlar için motor tutkunlarına tepeden tırnağa her türlü imkanı sağlamaktadır. Motorsiklet eğitim merkezi, motorsiklet sürüş eğitim programları, ayrı ayrı tarihler, farklı motor markaları ile sürüş şansı, satış sonrası hizmetler, aksesuar teminleri gibi pek çok olanağı motor severlere sunmaktadır.

İzmir’de motor sürüş eğitimi arıyorsanız, ne kadar zamanda iyi seviyede ve güvenle motor sürmeyi öğrenebilirim, motor eğitimi fiyatları ne kadar gibi sorular da aklınızdan geçiyorsa, bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Motor sürüş eğitimi içeriğimize devam etmeden önce tshirt tasarımı sayfamıza da bir göz atmanızı öneririz; Kişiye Özel Motor Tshirt Tasarımları


Kademe kademe sizi burada ne bekliyor yaşayarak öğrenelim mi, ne dersiniz?
Öncelikle eğer motorsiklet eğitimi almak istiyorsanız bunu neden yapmak istediğinizi kendinize iyice anlatmalısınız.
Motor Sürüş Eğitimleri birbirinden farklı motorsiklet tercihleriyle kişilerin talebine göre verilmektedir.


Motor eğitimi deyince akla motorsiklete nasıl binilir, trafikte kurallar nelerdir gibi konular geliyor. Sadece bunlarla sınırlı değil motor sürüş eğitimleri ve motor sürüş teknikleri. Üç farklı başlık altında eğitimler verilmektedir. Temel motor sürüş eğitimi
Güvenli motor sürüş eğitimi
Trafikte güven kazandırma eğitimi

motor sürüş eğitiminde ana başlıklardır. Tüm bu motor sürüş eğitimlerin fiyatları önceden belirlidir herhangi bir zamanda motor sürüş eğitimi fiyatı artırma gibi bir durum söz konusu değildir. Öncelik motorsiklet severlerin memnuniyetini kazanmak ve onları başarılı birer sürücü haline getirmektir.


İlk eğitim temel motor sürüş eğitimi ile başlar.
Burada teorik ve pratik eğitimler verilmektedir. Motorsiklete inip-binme, orta ve yan sehpaların kullanımı, devrilen motoru doğrultma, doğru oturuş pozisyonları, mekanik bilgiler gibi konular yer alır.

Motor eğitiminin 2. aşamasında güvenli sürüş konuları işlenir.
Vitesli motorsikletler kullanılır. Slalomlar, yokuş slalomları, engellerden kurtulma, fren teknikleri üzerine çalışmalar yapılır.

3. aşamada ise trafik eğitimi yer alır.
Trafikte eğitmenler eşliğinde 2 saat trafikte temel eğitimler sürücülere sağlanır. Eğitim tarihleri 3 aşamalı olarak belirlenmektedir.

Önce güvenli sürüş, ikinci olarak temel eğitim ve üçüncü olarak yine temel eğitimlere devam edilerek program tamamlanır. Motorsiklet eğitimi veren yerler, bu tarz profesyonel programlarla, motorseverlerin eksiksiz bir eğitimle daha güvenli sürüş yapmalarını amaçlarlar. Her eğitimin tarihleri belirlenir ve olağanüstü bir durum yaşanmadıkça takvime uyulur. Motor eğitimlerine katılım şartları açık ve nettir. Motorsiklet büyük bir tutkudur ve iyi bir eğitim gerektirir.

Topluca motor eğitimlerine katılınabileceği gibi bireysel özel ders olarak da motor sürüş dersi almak mümkündür. Özel motorsiklet dersiyle daha kısa sürede isteyenen seviyeye gelinebilir.

Detaylı bilgi almak için, motor sürüş eğitimlerinin fiyatlarını öğrenmek, İzmir motor eğitimi ile ilgili ve programlarla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için bize whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.


İzmir’de Temel Motor Sürüş Eğitimi

Hemen hemen bütün insanlar küçüklüğünden beri bisiklete binerler. Bisikletten aldıkları haz ile gelecekte tutkuları olacak olan motosiklete de aslında bir temel atmış olurlar. Alacağınız bu motor sürüş kursu ile bisiklet dengesini sağladığınız göz önüne alınarak, hiç motosiklet kullanmamış olsanız bile denge avantajını sağladığınızdan dolayı yararlı bir başlangıç eğitimi ile güzel bir giriş yapma olanağı sizlere verilmektedir.

Motosiklet ile ilk defa tanışacak olan siz katılımcılara, riskleri algılamanızda güvenli beceriler edinmenizde ve kurallara uygun olarak sürüş becerileri kazanmanızda büyük avantajlar sağlamaktadır. Motosiklet kullanmaya zevkli bir giriş yapma şansı sizlere verilmektedir.

Temel motorsiklet sürüş eğitimi programı ile hem teorik bilgiler sizlerle paylaşılarak hem de pratik eğitimler ile kabiliyetinizi artırmak amaçlanmaktadır. Programın içeriğinde ki teorik bilgiler bölümünde teknik bilgiler, güvenli sürüş becerileri, riskleri algılama, trafik kuralları, motosiklet takım ve donanımları hakkında detaylı bilgiler ve aynı zamanda ilk yardım üzerine temel bilgiler sizlere sunulmaktadır. İlk aşamada sizlere 100cc ya da 150 cc lik motosikletler ile başlangıç yapmanıza olanak sağlayan bu motor sürüş dersi ile sağlam temellere giriş yapıyorsunuz.

İkinci aşamada tekrar 125 cc lik vitesli motorlar ile kabiliyetlerinizi ilerletmenizde sizlere olanak verilmektedir. Motosiklet kullanırken yola hakimiyeti için gerekli eğitimleri sizlere sunacak olan bu kurs, bazı statik eğitimleri de sunmaktadır. Statik eğitim içerik olarak sizlere motosiklet ile daha verimli ve güvenli zevk yaşamanız için bazı aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalara örnek olarak motosiklete pratik ve güvenli olarak binmek ve inmek eğitimi, yan ve orta sehpalarının kabiliyetli bir şekilde kullanımı eğitimi, devrilmiş olan motosikletin nasıl doğrultulacağı üzerine bir motorsiklet eğitimi, motosiklet kullanımında güvenli bir biçimde hakimiyeti sağlamada en önemli unsurlardan birisi olan doğru oturuş unsurları eğitimi ve motosiklet hakkında her turlu mekanik ve teknik bilgilerin uygulamaları eğitimi sunulacaktır.

Ayrıca sürüş eğitimlerini de kapsayan temel motor sürüş eğitimi, katılımcılarına kontrol mekanizmalarının doğru bir şekilde kullanımı, slalom yapmayı, dar ve geniş açılı dönüşleri, kavrama çalışmalarını, motosikletinizde iken duruş ve kalkış kontrollerini, sağlığınız ve motosiklet hakimiyetiniz açısında önemli ergonomik olarak ayak, vücut ve kafa hareketlerinizin kontrolü, rampalarda duruş ve kalkış teknikleri, motosiklete adaptasyon sağlama ve denge kontrolleri eğitimini sizlere sunmaktadır.


İzmir’de Motor Sürüş Eğitimleri Özel Ders ve Toplu Ders Seçenekleriyle Başlıyor!

Motosiklet sürmek gibi bir tutkusu olan insan doğal olarak öğrenmeye doğru bir yerden başlamak ister. Bu denli öğrenmeyi sağlayacak olan doğru yer bazı kriterlere sahip olmalıdır. Her şeyden önce doğru motor sürüş eğitimi bu işin temelinde vardır.  İzmir’de doğru motor eğitimi sağlayan bir yer, motosiklet öğrenmek isteyen kişiye hem sürüş becerilerini görme ve hakim olma konularını sağlama hem de büyük bir tutku olan bu yola doğru adımlarla başlatmayı olanak olarak vermelidir.

Ayrıca uluslararası sistemlere uygun olan birçok bilgiyi ve teknikleri, sizlere uygun alanlarda ve koşullarda sunabilmelidir. Sizin içinde motosiklet bir tutku ise bu koşulları sağlayan motor kursu ile iki ayrı eğitim ile devam eden çalışma sonucunda temel kuralları ile sizde motosiklet kullanıcısı durumunda olabilirsiniz.

Seçeceğiniz kursta önemli bir uygulama olarak günlük belli bir kilometre gibi ciddi bir mesafe yaparak gözlemci kontrolündeki sürüş durumunda daha da profesyonelleşmek için ve kendi motosikletinize alışma süreciniz için etkili bir rol oynayacak.

Tekrar önemli bir konu olan hakimiyet teknikleri çalışmalarında aldığınız eğitimleri yolda bulunduğunuz sürece uygulamaya çalışarak kendinizi geliştirme fırsatlarını yakalayacaksınız. Bu denli sizleri profesyonellik yolunda bir adım ilerletecek olan eğitimleri İzmir’de motor eğitimi arayan biri olarak Custom35’den alabilirsiniz.

Motor sürüş eğitimleri bunlarla sınırlı kalmayıp, artçılı eğitimler ile de deneyimlerinizi gittikçe arttırabilirsiniz. Artçılı eğitimler, güvenli sürebilmeniz için, özel alanlarda sizlere sunulan temel bilgilerin sizin isteğiniz dahilinde sürüş eğitimi ile sağlanmaktadır. Bu eğitim kapalı ve yol şeklinde özel olarak oluşturulmuş bir süreçtir.

İzmir motor sürüş kursumuz sizlere gözlemcinin kontrolü dahilinde şehir içi sürüş eğitimleri de vermektedir. Herkesin belki de taşıt kullanımında çekindiği, en büyük sıkıntı olarak gördüğü şehir içi, motor sürüş kursundaki eğitmenin gözetiminde şehir içi trafiğinde sürüş yaparak hata yapmama ve sürüş kabiliyetlerinizi artırmanız için sizlere önemli bir eğitim sunulmaktadır.

Seçeceğiniz kursun en önemli ve tamamlandığında artık profesyonelliğe attığınız adımı size gösterecek olan eğitim, gözlemli kısa uzun şehir turu ile 500 km den uzun mesafelerde yapılan bir veya birkaç günlük yolculuğu kapsayan uzun soluklu bir eğitimdir.


Trafiğe Motorla Alışma ve Güven Kazanma Eğitimleri

Motosikletinizi trafikte güven kazandırma eğitimi alarak kullanmanız çok önemlidir.
Alacağınız eğitimler sonucunda motosikletinizi trafikte rahat ve güvenli kullanabileceksiniz. Motosiklet kullanımının insan hayatına kattığı kolaylıklara şahit olacak ve motosiklet kullanırken daha da çok keyif alacaksınız. Toplu taşıma araçlarının fazlalığı ve trafiğin çok yoğun olduğu günümüzde güvenli bir biçimde motosiklet kullanabilmek büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Ulaşım rahatlığının yanında motosiklet kullanmanın verdiği büyük keyif ve özgürlük hissi tarif edilemez bir duygudur. Öncelikli olan ise iyi bir motor eğitimi alarak güvenli bir sürücü olabilmenizdir. Kendisine güvenen bir motosiklet sürücüsü; kontrolü devamlı olarak elinde tutabilmeli, bilinçaltı daima hazır durumdadır, tepkilerini otomatik olarak gösterir ve sorumluluk bilincine sahiptir.

Sürücü belgesi olduğu halde motosiklet tutkunu ya da motosiklet kullanıp da trafikte güvenle araç kullanamayanlar, kendisini bu konuda geliştirmek isteyen kişiler için uyguladığımız bir programdır. Akan trafikte yol eğitimi verilmektedir.

Bir eğitmen ve 2 motosiklet ile verilen eğitimde sürücünün trafiğe adaptasyonu doğru konumlama araç takip mesafesini ayarlama, araç geçişleri sırasında ayna, sinyal, manevra kuralına uyma becerisi geliştirilir. Doğru noktalara bakma, riskleri algılama reaksiyonları arttırılır.

Hava durumunun olumsuz etkileri, çevreyi tanımama ve hızın daha fazla olduğu trafik koşulları gibi değişken durumlarda nasıl hareket etmeniz gerektiğini, önceden alınması gereken tedbirleri, güvenlik alanı oluşturma, takip mesafesi, yolun taranması, şerit konumu belirleme gibi güveli sürüş stratejileri düşünebilme sorumluluğu kazandırılmaktadır.

Motosiklet üzerine binmeye bile korkan insanları bilinçli bir kullanıcı haline getirebilen trafikte güven kazandırma eğitimi tavsiye edilen önemli bir eğitimdir.

Trafiğin doğal ve artan riskli durumlarında araç hâkimiyetini sağlayacak düşünce ve davranışları öğreterek güven kazanılmasını sağlayan bir eğitim programıdır. Davranışı doğru uygulamaya yönelik eğitime Güvenli Sürüş eğitimini tamamlayan her sürücü önceden randevu alarak katılabilir. Kendi becerisi ile motosiklet kullanmayı öğrenip uzun yıllar süren tecrübeye sahip kişilerin bile yanlış teknikler kullanmasından dolayı olması gereken teknik gelişmeyi gösteremeyip mükemmel sürücü olamadığı gözlemlenmiştir.

Akan trafikte yapılan uzun kilometreler, dönüşlerin daraldığı konumlar, farklı fren çalışmaları, yokuşlarda duruş kalkış, engelden kaçma eğitimleri gösterilmektedir. Böylece sürücülerin güvenli ve savunmacı tekniği, riskleri algılama kabiliyetleri arttırılmış olacaktır.

Bir cevap yazın